Dallime mes rishikimeve të "Barbi: Raperonzola"

→‎top: Përditësim, zëvendësova: | figura → | image, | emri → | name, | shteti → | country, | data e lëshimit → | released, | zgjatja → | runtime, | gjuha → | language, | regjisori → | director, duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
(→‎top: Përditësim, zëvendësova: | figura → | image, | emri → | name, | shteti → | country, | data e lëshimit → | released, | zgjatja → | runtime, | gjuha → | language, | regjisori → | director, duke përdorur AWB)
{{Infobox Film
| emriname = Barbi: Raperonzola
| figuraimage = Barbie Logo.svg
| titulli = <small>Barbie logo</small>
| viti = [[2002]]
| regjisoridirector = Owen Hurley
| producentiproducer = Jesyca C. Durchin <br> Jennifer Twiner McCarron
| autoriwriter = Elana Lesser <br> Cliff Ruby
| aktoristarring = [[Kelly Sheridan]] <br> Cree Summer <br> Chantal Strand <br> [[Anjelica Huston]]
| muzikamusic = Arnie Roth
| kinematografiacinematography = Walter P. Martishius
| cutterediting = Greg Richardson
| studio = Mainframe Entertainment <br> Mattel Entertainment
| shpërndarësidistributor = Artisan Entertainment <br> [[Universal Studios|Universal Studios Home Entertainment]]
| data e lëshimitreleased = 1 tetor 2002
| zgjatjaruntime = 83 minuta
| shteticountry = [[Kanada]] <br> [[SHBA]]
| gjuhalanguage = [[Gjuha angleze|Anglisht]]
| vlerësimi = 6.3/10 <small>(IMDb)</small>
| I_parapritur_nga = [[Barbi dhe arrëthyesi]]