Dallime mes rishikimeve të "Solomon Wiseman"

v
(Faqe e re: thumb|240|Piktura me vaj të Solomon Wiseman '''Solomon Wiseman''' (16 prill 1777 - 28 nëntor 1838<ref name=adb/>) ishte i dënuar, tregtar dhe traget. Q...)
 
[[Skeda:Solomon Wiseman.jpg|thumb|240240px|Piktura me vaj të Solomon Wiseman]]
'''Solomon Wiseman''' (16 prill 1777 - 28 nëntor 1838<ref name=adb/>) ishte i dënuar, tregtar dhe traget. Qyteti i quajtur [[Wisemans Ferry, Uellsi i Ri Jugor]], [[Australia|Australi]] është emëruar pas tij.