Dallime mes rishikimeve të "Mahavira"

41 bytes added ,  7 muaj më parë
→‎top: Përditësim, zëvendësova: {{Biografia-Box → {{Infobox person, |Emri Mbiemri → | name, |FOTO → | image, |Prof → | occupation, |DL → | birth_date, |VL → | birth_place, |DV → | death_date, |VV duke përdorur AWB
v (Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*)\|[^=]+=\s*([\|\}]) +\1\2))
(→‎top: Përditësim, zëvendësova: {{Biografia-Box → {{Infobox person, |Emri Mbiemri → | name, |FOTO → | image, |Prof → | occupation, |DL → | birth_date, |VL → | birth_place, |DV → | death_date, |VV duke përdorur AWB)
{{pp-semi-protected|small=yes}}
{{Infobox person
{{Biografia-Box
|Emri Mbiemriname = Mahavira
|FOTO image = [[Skeda:Mahavra 1900 art.jpg|220px]]
|Emri =
|Mbiemri =
|Emri Alt = Vardhamana
|Prof occupation =
|DL birth_date = 599 p.r.l.k
|VL birth_place = Vaishali
|DV death_date = 537 p.r.l.k
|VV death_place =
|Nacion = indian
|}}