Dallime mes rishikimeve të "Paul Gottlieb Nipkow"

→‎top: Përditësim, zëvendësova: {{Biografia-Box → {{Infobox person, |Emri Mbiemri → | name, |FOTO → | image, |Prof → | occupation, |DL → | birth_date, |VL → | birth_place, |DV → | death_date, |VV duke përdorur AWB
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
(→‎top: Përditësim, zëvendësova: {{Biografia-Box → {{Infobox person, |Emri Mbiemri → | name, |FOTO → | image, |Prof → | occupation, |DL → | birth_date, |VL → | birth_place, |DV → | death_date, |VV duke përdorur AWB)
'''Paul Julius Gottlieb Nipkow''' (22 gusht 1860 - 24 gusht 1940) ka qenë një ndër teknikët dhe elektricistët më të mirë të kohës.
{{Infobox person
{{Biografia-Box
|Emri Mbiemriname =Paul Gottlieb Nipkow<br />([[1860]] - [[1940]])
|FOTO image = [[Skeda:Paul-nipkow.jpg]]
|Emri = Paul
|Mbiemri = Nipkow
|Emri Alt = Paul Julius Gottlieb Nipkow
|Prof occupation = Elektricits,Teknik,Spkikës,Fizikant,Matematicíent etj...
|DL birth_date = 22 gusht 1860
|VL birth_place = [[Lębork]],[[Polonia|Poloni]]
|DV death_date =
|VV death_place =
|Nacion = Gjerman
|}}