Dallime mes rishikimeve të "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz"

→‎top: Përditësim, zëvendësova: |zhanri → | genre, |skenari → | writer, |regjisori → | director, |aktori → | starring, |kompozitori → | composer, |shteti → | country, |gjuha → | language, |sezoni duke përdorur AWB
(→‎top: Përditësim, zëvendësova: |zhanri → | genre, |skenari → | writer, |regjisori → | director, |aktori → | starring, |kompozitori → | composer, |shteti → | country, |gjuha → | language, |sezoni duke përdorur AWB)
{{Infobox Television
|titulli = Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
|zhanri genre = Aksion <br/> Dramë
|skenari writer = [[Raci Şaşmaz]] (1-123)<br/>[[Bahadır Özdener]] (1-)<br/>[[Berna Aruz]] (124-)
|regjisori director = [[Onur Tan]] (1-)<br/>[[Zübeyr Şaşmaz]] (140-)<br/>[[Baran Özçaylan]] (140-)
|aktori starring = [[Oktay Kaynarca]]<br/>[[Hüseyin Avni Danyal]]<br/>[[Yunus Emre Yıldırımer]]<br/>[[Ozan Akbaba]]
|shteti country = {{flagicon|TUR}} [[Turqia]]
|gjuha language = [[Gjuha turke|Turqisht]]
|sezoni num_seasons = 6
|episodi num_episodes = 198
|lista_e_episodeve list_episodes = Lista e episodave të Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
|producenti producer = [[Raci Şaşmaz]] (1-123)<br/>[[atv (Türkiye)|atv]] (124-)
|kompozitori composer = [[Ayşe Önder]] <br> [[Levent Güneş]]
|vendndodhja = [[Stamboll]]
|kinematografia cinematography = Veysel Kılınç
|kohëzgjatja runtime = 120 minuta
|programi = [[atv (Turqi)|atv]]
|formata_e_audios audio_format = [[Tingull stereofonik|Stereo]]
|transmetimi_i_parë first_run = 8 shtator 2015
|transmetimi_i_fundit last_aired = duke vazhduar
}}
'''Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz''' është serial turk me skenar të Bahadır Özdener dhe Berna Aruz.