Dallime mes rishikimeve të "Pjesët përbërëse të kompjuterit"

v
U kthyen ndryshimet e 217.21.147.166 (diskutimet) në versionin e fundit nga 80.78.70.254.
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (U kthyen ndryshimet e 217.21.147.166 (diskutimet) në versionin e fundit nga 80.78.70.254.)
Etiketat: Rollback Reverted
== Ushqyesi ==
Furnizon me rrymë elektrike të gjitha pjesët e brendshme të kompjuterit. Ai ndodhet brenda kasës dhe zakonisht shitet së bashku me të.
 
Ushqyesi përfshihet në pjesët e leshit
 
== Karta bazë ==