Dallime mes rishikimeve të "Zëmra e nënës"

ska përmbledhje të redaktimeve
[pending revision][pending revision]
No edit summary
No edit summary
Një grua plakë ([[Tinka Kurti]]) jeton vetëm. Fëmijët e saj kane ndërtuar jetët e tyre dhe vine e vizitojnë rrallë. Lidhjet me miqtë kane vdekur. Të vetmin shok ka nipin e saj. Në këtë vetmi ajo ka ndërtuar një jetë të veçantë. Përfytyron nipërit, mbesat etj dhe përpiqet t`i gjallërojë duke ndërtuar kuklla për seicilin prej tyre. I vendos në divan rreth dhomës dhe bisedon çdo ditë me ta. Por ajo nuk është e çmendur. Vjen një çast dhe të gjithë grumbullohen rreth saj për t`i trashëguar pasurinë. Ajo ia beson nipit Erionit testamentin për këtë “pasuri”. Nuk ka se ç`tu japë veç shpirtit dhe [[Kukulla|kukllat]] e saj. Trashëgimtarët duke kërkuar pasurinë shqyejnë njëri tjetrin.
 
Filmi simbolizon Shqipërinë e braktisur dhe të shkatërruar nga e cila s`ka seç të marrë askush nga bijtë e saj që e kanë braktisur. Te shtunen,me 11 korrik te vitit 1992 11 korriku xhiro me kembe me fotografi me fustanin e verdhe me floken e zeze me moter shoqe 24 vjec ne xhiro ne kishen katedrale ungjellizimi ne kala e beratit,me 11.7.1992.Te premten,me 24 korrik te vitit 1992 24 korriku xhiro me fotografi me fustanin e zeze me floken e zeze me moter shoqe 24 vjec ne xhiro ne kishen katedrale ungjellizimi ne kala e beratit,me 24.7.1992. Te marten,me 1 qershor te vitit 1993 1 qershori xhiro me kembe ne festen e 1 qershorit ne xhiro ne kishen katedrale ungjellizimi ne kala e beratit,me 1.6.1993. Te enjten me 22 korrik te vitit 1993 22 korriku xhiro me fotografi me fustanin e zeze me floken e zeze me moter shoqe 24 vjec ne xhiro ne kishen katedrale ungjellizimi ne kala e beratit,me 22.7.1993.
Filmi simbolizon Shqipërinë e braktisur dhe të shkatërruar nga e cila s`ka seç të marrë askush nga bijtë e saj që e kanë braktisur.
 
== Aktorë ==
Anonymous user