Dallime mes rishikimeve të "Romelu Lukaku"

18 bytes removed ,  5 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
| years6 = 2017–2019 |clubs6 = [[Manchester United F.C.|Manchester United]] |caps6 = 66 |goals6 = 28
| years7 = 2019–2021 |clubs7 = [[F.C. Internazionale Milano|Internazionale]] |caps7 = 72 |goals7 = 47
| years8 = 2021– |clubs8 = [[Chelsea F.C.|Chelsea]] |caps8 = 0 7 |goals8 = 03
| nationalyears1 = 2008 |nationalteam1 = [[Kombëtarja belge nën-15 e futbollit|Belgjika U15]] |nationalcaps1 = 4 |nationalgoals1 = 1
| nationalyears2 = 2011 |nationalteam2 = [[Kombëtarja belge nën-18 e futbollit|Belgjika U18]] |nationalcaps2 = 1 |nationalgoals2 = 0
| nationalyears3 = 2009 |nationalteam3 = [[Kombëtarja belge nën-21 e futbollit|Belgjika U21]] |nationalcaps3 = 5 |nationalgoals3 = 1
| nationalyears4 = 2010– |nationalteam4 = [[Kombëtarja belge e futbollit|Belgjika]] |nationalcaps4 = 98101 |nationalgoals4 = 6468
|medaltemplates = {{MedalCountry|{{flamuri|Belgjika}} [[Kombëtarja belge e futbollit|Belgjika]]}}
{{MedalSport|[[Futbolli|Futboll]]}}
{{Medal|Comp|[[FIFA Kupa e Botës]]}}
{{Medal|3rd|[[2018 FIFA Kupa e Botës|Rusi 2018]]|}}
| club-update = 8 mars 20202021
| nationalteam-update = 16 nëntor 20192021
}}
'''Romelu Menama Lukaku Bolingoli''' (<small>Holandisht:</small> [[Gjuha holandeze|[ˈroːmeːlu luˈkaːku]]]; lindur më 13 maj 1993) është një [[futbolli]]st profesionist [[Belgjika|belg]] i cili luan si [[Sulmuesi (futboll)|sulmues]] për klubin anglez [[Chelsea F.C.|Chelsea]] dhe [[Kombëtarja belge e futbollit|kombëtaren belge]].