Dallime mes rishikimeve të "Erich Kästner"

→‎top: Përditësim duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 2 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
(→‎top: Përditësim duke përdorur AWB)
{{Infobox shkrimtarwriter
| emriname = Erich Kästner
| fotoimage =
| titullicaption =
| emriname i vërtetë = Erich Kästner
| ditëlindjabirth_date = [[23 shkurt]] [[1899]]
| vendlindjabirth_place = [[Dresden]]
| ditëvdekjadeath_date = [[29 korrik]] [[1974]]
| vendvdekjadeath_place = [[München]]
| pseudonimipseudonym =
| nacionaliteti = [[Gjermani|Gjerman]]
| zhanrigenre = novelist, autor librash për fëmij dhe të rritur
| webfaqjawebsite =
}}