Dallime mes rishikimeve të "Vallermosa"

131 bytes added ,  7 muaj më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8.5
(→‎top: Korrigjim parametrash te stampa "Infobox settlement" duke përdorur AWB)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8.5)
 
}}
 
'''Vallermosa''' (''Biddaramòsa'') është një [[Komunat e Italisë|komunë në Itali]] në [[Provinca e Sud Sardenjas|provincën Sud Sardenjas]], në rajonin [[Sardenja]]. Ka sipërfaqe prej 61.75&nbsp;km² <ref>Istat - Istituto nazionale di statistica, [http://www.istat.it/it/files/2015/04/Altitudini_comuni_DEM.zip ''Superficie territoriale per zona altimetrica'']</ref>, dhe gjendet në lartësi mbidetare 70&nbsp;m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.932 banorë<ref>Istat - Istituto nazionale di statistica - [http://demo.istat.it/bilmens2016gen/index02.html ''Bilancio demografico al 30/11/2016''] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20190311225842/http://demo.istat.it/bilmens2016gen/index02.html |date=11 mars 2019 }}</ref>.
 
==Referime==