Dallime mes rishikimeve të "Dobroshti"

106 bytes added ,  6 muaj më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8.5
(→‎top: Korrigjim, zëvendësova: {{Infobox country → {{Infobox settlement duke përdorur AWB)
Etiketa: Manual revert
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8.5)
 
 
== Gjeografia ==
Fshati Dobrosht shtrihet në lartësi mbidetare 500 metra, dhe radhitet ndër fshatrat mesatarë. Fshati numëron rreth 900 shtëpi dhe rreth 6 mijë banorë.Si në shumë fshatra tjerë edhe Dobroshti i ka Bashkësinë vendore, dy xhami, dy ambulanca si dhe shumë ndërmarrje të ndryshme private ekonomike. Dobroshti ndahet në Mahallët e Lumjanëve, Trakalaçve, Haxhiallarëve, Pervizet, Restemallarëve, Çitakllarëve dhe Fidallaret gjithashtu ende me përkushtim ruan llagapet e familjeve të cilat janë: Lumjan, Trakalaç, Çitak, Pervist, Dibran e tjera.<ref name=tetova.de>[http://www.tetova.de Tetova.de] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20200219034434/http://www.tetova.de/ |date=19 shkurt 2020 }} - Aktualizuar 29.07.05 nga mizi_</ref>
 
;Vendbanime fqinje: