Dallime mes rishikimeve të "Pornhub"

7 bytes removed ,  4 muaj më parë
v
Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*)\|[^=]+=\s*([\|\}]) +\1\2)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8.5)
v (Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*)\|[^=]+=\s*([\|\}]) +\1\2))
== Filantropia ==
[[Skeda:Bree_Olson_at_AVN_Adult_Entertainment_Expo_2011.jpg|parapamje| [[Bree Olson]] promovoi fushatën e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit në Pornhub ]]
Pornhub ka organizuar ngjarje dhe fushata për të rritur ndërgjegjësimin për kancerin e gjirit. E para nga këto ngjarje u zhvillua në New York City më 24 prill 2012, me prezantimin e "Boob Bus",<ref name="boob-bus-fox-news">{{Cito web|url=http://www.foxnews.com/health/2012/04/24/save-our-boobs-bus-features-porn-star-free-breast-exams/|title=Tour bus features porn star, free breast exams|last=Crees|first=Alex|date=24 April 2012|publisher=Fox News Channel|accessdate=17 August 2014|language=en}}</ref><ref name="boob-bus-huffpo">{{Cito web|url=http://www.huffingtonpost.com/2012/04/25/boob-bus-porn-hub-bree-olsen-breast-cancer-exam_n_1452715.html|title=Boob Bus, From Porn Hub and Star Bree Olson, Teaches Women How To Handle Their Breasts|last=Tuttle|first=Hilary|date=25 April 2012|website=The Huffington Post|accessdate=17 August 2014|language=en}}</ref> i cili ofroi ekzaminime falas të gjirit për kalimtarët, si dhe vetëmësimdhënie -teknikat e ekzaminimit për t'u përdorur në shtëpi. Pornhub organizoi një fushatë "Save the Boobs!" në gusht 2012.<ref>{{Cite news|url=http://www.latimes.com/health/boostershots/la-heb-porn-site-breast-cancer-komen-20121004,0,6108561.story|title=Breast cancer awareness month gets fundraising boost from Pornhub|last=Brown|first=Eryn|date=5 October 2012|work=Los Angeles Times|access-date=14 October 2012|language=en}}</ref> Për çdo 30 video të shikuara në kategorinë "big t*t" or "small t*t" të Pornhub në muajin tetor, faqja e internetit ofroi të dhuronte një qindarkë për Fondacionin Susan G. Komen.<ref>{{Cite journal|last=|first=|title=Is This the Worst Breast Cancer Month Idea Ever? - The Cut|url=http://nymag.com/thecut/2012/10/this-the-worst-breast-cancer-month-idea-ever.html|journal=New York|language=en|access-date=14 October 2012}}</ref> Sidoqoftë, Fondacioni Susan G. Komen refuzoi ofertën, duke deklaruar se ata nuk ishin ortakë të Pornhub, nuk do të pranonin donacionet e tyre dhe i kërkuan ndërmarrjes të ndalonte përdorimin e emrit të tyre.<ref name="komen-rejects-pornhub-nbc-news">{{Cito web|url=http://usnews.nbcnews.com/_news/2012/10/04/14224020-porn-site-seeks-new-breast-cancer-charity-after-susan-g-komen-rejects-fundraising-offer|title=Porn site seeks new breast cancer charity after Susan G. Komen rejects fundraising offer|last=Mach|first=Andrew|date=4 October 2012|publisher=NBC News|accessdate=17 August 2014|language=en}}</ref> Një total prej 74,146,928 shikimesh video u shikuan, të barabarta me dhurime me vlerë rreth 24,716 $, të cilat në Pornhub më pas u trefishuan në 75,000 $. Donacionet u ndanë midis disa organizatave bamirëse, përfshirë Fondin Eileen Stein Jacoby dhe Cancer Sucks Inc.
 
Për Ditën e Kopshtit 2014, Pornhub nisi një fushatë mjedisore njëjavore të quajtur "Pornhub Gives America Wood", e cila filloi më 25 prill 2014 dhe përfundoi më 2 maj 2014.<ref>{{Cite news|url=http://time.com/79406/now-you-can-help-save-the-environment-by-watching-a-bunch-of-porn/|title=Pornhub Is Planting a Tree For Every 100 Videos Watched|last=Grossman|first=Samantha|work=TIME.com|access-date=2 April 2016|language=en}}</ref><ref name="ph-gives-america-wood-betabeat">{{Cite news|url=http://betabeat.com/2014/05/pornhub-to-plant-over-15000-trees-to-celebrate-environment-dicks/|title=Pornhub To Plant Over 15,000 Trees To Celebrate Environment, Dicks|last=Smith|first=Jack|date=3 May 2014|work=Betabeat|access-date=17 August 2014|language=en}}</ref> Në një mënyrë të ngjashme me fushatën "Save the Boobs!" të faqes në internet, Pornhub ofroi të mbillte një pemë të vetme për çdo 100 video të shikuara në kategorinë "big d*ck" të faqes.