Dallime mes rishikimeve të "Barney Stinson"

6 bytes removed ,  4 muaj më parë
v
Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*)\|[^=]+=\s*([\|\}]) +\1\2)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 2 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8.5)
v (Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*)\|[^=]+=\s*([\|\}]) +\1\2))
Barni është shumë i lidhur dhe është anëtari më i pasur i grupit. Ai shpesh blen sende të shtrenjta - të tilla si një biletë avioni në minutën e fundit për në San Francisko, mijëra dollarë në pulla postare, ose dy televizione posaçërisht për të goditurit nga zhgënjimi - në momentin e duhur. Ai është gjithashtu diçka si një metroseksual; ai depilon gjoksin e tij, shijon manikyrët dhe ka një njohuri të gjerë të etiketave të stilistëve dhe ushqimit të shijshëm. Sidoqoftë, ai gjithashtu shihet të ketë një problem bixhozi që herë pas here e merr nën kontroll, vetëm për t’u rikthyer siç shihet në disa episode të tilla si "[[How I Met Your Mother (sezoni i 2-të)|Atlantic City]]", ku ai ka shokë të lojërave të fatit në Triadën Kineze dhe "Monday Night Football".
 
Edhe pse ''The Early Show e'' përshkroi atë si "Krejtësisht të pastër nga morali", Barni jeton sipas "Bro Code", kodit të tij të etikës.<ref name="earlyshow">{{Cite journal|last=|date=October 9, 2006|title=Neil Patrick Harris on Playing a Cad|url=http://www.cbsnews.com/stories/2006/10/09/earlyshow/leisure/celebspot/main2073399.shtml|journal=CBS News|language=en|publisher=The Early Show|archive-url=https://web.archive.org/web/20080509103357/http://www.cbsnews.com/stories/2006/10/09/earlyshow/leisure/celebspot/main2073399.shtml|archive-date=May 9, 2008|access-date=May 2, 2008}}</ref> Pavarësisht karakterit të tij të përgjithshëm të diskutueshëm, sipas krijuesit [[Craig Thomas]], Barni është "një personazh mjaft i brishtë që me të vërtetë ka frikë të mos jetë vetëm. Ai thjesht dëshiron që njerëzit ta pëlqejnë atë, të jetë i rëndësishëm për njerëzit dhe të ketë dishepuj që ndjekin fjalën e tij."<ref name="macleans">{{Cite news|url=http://www.macleans.ca/culture/entertainment/article.jsp?content=20061225_138541_138541|title=Why Barney is the new Fonzie|last=Weinman|first=Jaime J.|date=December 25, 2006|work=Maclean's|access-date=May 2, 2008|archive-url=https://web.archive.org/web/20081205160201/http://www.macleans.ca/culture/entertainment/article.jsp?content=20061225_138541_138541|archive-date=December 5, 2008|language=en}}</ref> Ai ka shfaqur një anë më të butë dhe të mirë në disa raste, të tilla si parandalimi i Marshallit për të fjetur me gra të tjera kur ai dhe Lili ndahen, dhe duke e bindur Lilin të kthehet te Marshalli.
 
Në episodin "The Slutty Pumpkin Returns", Barni zbulon se ai është një çerek kanadez për shkak të prejardhjes kanadeze të gjyshes së tij, për tmerrin dhe sikletin e tij.