Dallime mes rishikimeve të "Dj Iljano"

12 bytes removed ,  4 muaj më parë
v
Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*)\|[^=]+=\s*([\|\}]) +\1\2)
v (Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*)\|[^=]+=\s*([\|\}]) +\1\2))
v (Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*)\|[^=]+=\s*([\|\}]) +\1\2))
* [[Kitare]]
* [[Flaut]]
}}|prejardhja=[[Vlore]], {{ALB}}}}]]'''Ylli Shaha'''j (lindur në [[Vlora|Vlore]] më 09.11.1990) njohur ndryshe si '''[[Dj Iljano]]''' është një [[Disc jockey|DJ]] dhe producent.<ref>{{Cite web|date=2019-04-05|title=DJ Iljano|url=https://www.tribunebyte.com/dj-iljano-becomes-shazam-certified-official-artist/|url-status=live|access-date=2021-02-11|website=TribuneByte.com|language=en-US}}</ref>Ai e filloi karrierën në vitin 2006 ku së bashku me disa miqtë e tij krijuan labelin e quajtur Baba Records. <ref>{{Cite web|last=|title=DJ Iljano soon|url=https://www.dailymusicroll.com/entertainment/music-entertainment/dj-iljano-reveals-new-album-lohan-is-coming-soon|url-status=live|access-date=2021-02-11|website=Daily Music Roll|language=en-US}}</ref>Në po të njëjtin vitë Iljano filloi eksperiencën si [[Disc jockey|DJ]] në të gjitha ditëlindjet dhe eventet që ai krijonte bashkë me miqtë e tij.
 
= Karriera Muzikore =
|}
 
= Referime<ref>{{Cite web|last=|first=|date=|title=Dj Iljano|url=https://www.teksteshqip.com/dj-iljano|url-status=live}}</ref> =
{{Reflist}}