Ndryshimi mes inspektimeve të "Amfilohije Rradoviqi"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
Amfilohije RadoviçRradoviq është mitropolitin i kishës Serbe.
 
Amfilohije është bërë i njohur për pretendimet e tij për të trashëguar postin e patrikut t kishës serbe. Si kundërshtar kryesor i tij merret peshkopi i Rashkës dhe Prizrenit moderati [[ArtemijeArrtemije RadosavljeviçRradosavleviq|Arteije]] për të cilin trashëgëmia është e ëmbël sa që të përdorë edhe nacionalizmin.
 
{{cung}}
13

edits