Dallime mes rishikimeve të "Gruaja"

No change in size ,  5 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
[[Skeda:Proportions de la femme de huit têtesCanon de laRenaissance.gif|thumb|Gruaja]]
[[Skeda:Female.pngsvg|thumb|Simboli i gjinis femërore]]'''Gruaja''' është krijesë femërore njerëzore e moshës së rritur e kundërta e [[burri]]t që është krijes mashkullore njerëzore e moshës së rritur. Termi grua zakonisht përdoret për të dalluar krijesat femerore për nga mosha e tyre dhe për të dalluar krijesat femërore nga kijesat mashkullore.
[[Skeda:Tang Wei 2008.jpg|thumb|Gruaja]]
 
69

edits