Dallime mes rishikimeve të "Drama"

No change in size ,  6 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
 
Veprat dramatike në përgjithësi ndahen në disa lloje:
 
Melodrama
*[[Komedia]]
 
*[[Tragjedia]]
Drama Muzikore
*[[Tragji-komedia]]
 
Vodevili
 
Pastorale
 
Biseda në ''Dramë'' mund të jetë '''Monolog''' dhe '''Dialog'''.
* Monologu është atëherë kur flet vetëm një personazh i mbetur në skenë.
Anonymous user