Dallime mes rishikimeve të "Universiteti i Vlorës "Ismail Qemali""

PERMBATJA E STUDENTEVE
[Redaktim i kontrolluar][pending revision]
vNo edit summary
(PERMBATJA E STUDENTEVE)
 
|logo = logo_uv.jpg
}}
'''Universiteti i Vlores''' u krijua në [[1994]] si Universitet Teknologjik i Vlorës. Sot ka rreth 5 00069 studentë në programe të ndryshme me dhe pa shkëputje nga puna. Është universiteti i dytë për nga madhësia në Shqipëri.
 
UV ndodhet në sheshin Pavarësia të Skelës. Universiteti i Vlorës synon të bëhet një universitet me karakter ndërkombëtare dhe i cilësisë së parë në familjen e universiteteve [[Evropa|Evropiane]].
Anonymous user