Dallime mes rishikimeve të "Virusi"

22 bytes added ,  8 muaj më parë
[pending revision][pending revision]
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
* Me mikroskopin elektronik vëzhgohen thërrmijat virale, ndërsa me mikroskopin optik vëzhfohen qelizat e infektuara.
 
== Struktura dhe klasifikimi i viruseve ==dua te heq virusin
=
 
Viruset janë organizma sub-qelizorë (nënqelizorë) që janë të përbërë nga: [[acidi nukleik]] dhe një veshje proteinike (kapsidi).
Anonymous user