Dallime mes rishikimeve të "Sistemi limfatik"

Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 185.89.158.74) dhe riktheu rishikimin 1838296 nga LauresaM
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 185.89.158.74) dhe riktheu rishikimin 1838296 nga LauresaM)
Etiketa: Manual revert
==Sistemi Limfatik==
 
Sistemi limfatik është i përbërë nga një rrjetë e thurur nga kanale- '''enë limfatike''', të cilat e bartin lëngun e quajtur '''limfë''' në drejtim të njëjtë si sistemi qarkullues, nëpër '''hapësirat ndërmjetqelizore''', gjatë së cilës kalon nëpër '''nyje limfatike''' ('''gjëndra''') të cilat ndalojnë shumë rruaza të bardha dhe '''veprojnë si filtër''' për bakteret dhe papastërtirat.
 
papastërtirat.