Dallime mes rishikimeve të "Fjala"

64 bytes removed ,  1 vit më parë
Refuzoi 4 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 31.22.52.223, 185.80.225.90, 185.224.103.1 dhe Lazy Maniik) dhe riktheu rishikimin 2133889 nga Men14
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
v (Undid edits by 185.224.103.1 (talk) to last version by 185.80.225.90)
Etiketat: Undo Reverted SWViewer [1.4]
(Refuzoi 4 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 31.22.52.223, 185.80.225.90, 185.224.103.1 dhe Lazy Maniik) dhe riktheu rishikimin 2133889 nga Men14)
Etiketa: Manual revert
[[Skeda:Codex claromontanus latin (The S.S. Teacher's Edition-The Holy Bible - Plate XXVIII).jpg|thumb|200px|[[Latinishtja]] e shkruar sipas [[Kodi Klaromontan|Kodit Klaromontan]], pa ndarje fjalësh.]]
'''Fjala''' është diçka e [[E folura|thënë]] me [[Goja|gojë]] dhe e [[Shqiptimi|shqiptuar]] nëpërmjet një [[tingulli]] apo grupi tingujsh që tregon një kuptim, përshkrim, vend, kohë, lajm apo mendim.
Fjala është pjesa themelore e marrëveshjes (komunikimit) gojor midis njerëzve. Fjala është e shenjtë. Me fjale mund të shprehim ndjenja.
 
== Klasifikimi ==
 
== Thënie ==
"Gjuha kockë s'ka, por kocka thyen."
 
== Shiko edhe ==