Dallime mes rishikimeve të "Fishekzjarret"

2 bytes removed ,  7 muaj më parë
v
Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*\|\s*(?:access\-?|archive\-?|doi\-broken\-|lay\-|pmc\-embargo\-|publication\-|air\-?)?date\s*=\s*)September( +\d{4}) +\1shtator\2)
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (wikidata interwiki)
v (Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*\|\s*(?:access\-?|archive\-?|doi\-broken\-|lay\-|pmc\-embargo\-|publication\-|air\-?)?date\s*=\s*)September( +\d{4}) +\1shtator\2))
 
'''Fishekzjarret''' janë [[eksploziv]]ë që përdoren për qëllime [[piroteknika|piroteknike]], në përgjithësi gjatë [[festa]]ve.<ref name="E2009">{{cite book|author=Bureau of Alcohol Tobacco Firearms and E|title=Federal Explosives Law and Regulations|url=https://books.google.com/books?id=q2aGCaHJcEwC&pg=PA69|date=Septembershtator 2009|publisher=Government Printing Office|isbn=978-0-16-083726-5|pages=69–}}</ref>
 
== Burime të dhëna ==