Dallime mes rishikimeve të "Avokati"

113 bytes added ,  4 muaj më parë
Shtova përmbajtje të nevojshme.
(rregullim i sintaksës)
(Shtova përmbajtje të nevojshme.)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
'''Avokati '''(fem. '''avokatja''')<ref>[http://www.treccani.it/lingua_italiana/domande_e_risposte/grammatica/grammatica_001.html Qual è il femminile di avvocato?]</ref> (nga [[Gjuha latine|latinishtja]] ''advocatus'', një emër që rrjedh nga folja ''advoco'' = - vocatum = "i thirrur për të mbrojtur veten"<ref>È questo l'esatto significato, ad esempio, dell'espressione ''Advocatus Sancti Sepulchri'', con cui nella Prima crociata venne affidato a Goffredo di Buglione il costituendo Regno di Gerusalemme, o con cui venne insignito Gervasio di Bazoches, signore crociato di [[Galilea]] che, prima di partire per la Terra santa, era signore di Mont-Notre-Dame, in [[Pikardia|Piccardia]].</ref>; shkurtuar si ''av.''), është një anëtar i profesionioneve të lira, i cili kryen aktivitete të ndihmës, këshillimit dhe përfaqësimit ligjor në favor të një pale.
Avokat im është një zyrë avokatie shumë më përvojë në këtë fushë. Www.avokatim.com . Na kontaktoni .
 
== Historiku ==
Anonymous user