Dallime mes rishikimeve të "Netta Barzilai"

2 bytes removed ,  9 muaj më parë
v
Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*\|\s*(?:access\-?|archive\-?|doi\-broken\-|lay\-|pmc\-embargo\-|publication\-|air\-?)?date\s*=\s*\d{1,2} +)February( +\d{4}) +\1shkurt\2)
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*\|\s*(?:access\-?|archive\-?|doi\-broken\-|lay\-|pmc\-embargo\-|publication\-|air\-?)?date\s*=\s*\d{1,2} +)February( +\d{4}) +\1shkurt\2, -(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*\|\s*(?:access\-?|archive\-?|doi\-broken\-|lay\-|pmc\-embargo\-|publication\-|air\-?)?date\s*=\s*\d{1,2} +)January( +\d{4}) +\1janar\2, -(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*\|\s*(?:access\-?|archive\-?|doi\-broken\-|lay\-|pmc\-embargo\-|publication\-|air\-?)?da...)
v (Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*\|\s*(?:access\-?|archive\-?|doi\-broken\-|lay\-|pmc\-embargo\-|publication\-|air\-?)?date\s*=\s*\d{1,2} +)February( +\d{4}) +\1shkurt\2))
 
=== Festivali Evropian i Këngës 2018 ===
[[Skeda:Netta_(3)_20180508_EuroVisionary_(cropped).jpg|djathtas|parapamje|220x220px| Barzilai në një konferencë për shtyp pasi u kualifikua në finalen e Festivalit Evropian të Këngës 2018 ]]
Më 25 shkurt 2018, u raportua se kënga që do të interpretonte Barzilai në [[Festivali Evropian i Këngës|festivalin]] e [[Festivali Evropian i Këngës|këngës]] në [[Festivali Evropian i Këngës|Eurovision]] u quajt "Toy" dhe se ajo do të performohej në anglisht, përveç një frazë në [[Gjuha hebraike|hebraisht]].<ref>{{Cito web|url=https://e.walla.co.il/item/3141828|title=נחשף רשמית שיר האירוויזיון הישראלי של נטע ברזילי - וואלה! תרבות|website=Walla! culture|language=he-IL}}</ref><ref>{{Cito web|url=http://www.escchat.com/news/netta-barzilai-to-sing-toy-in-lisbon.86333/|title=Netta Barzilai to sing Toy in Lisbon|website=escchat.com|date=25 Februaryshkurt 2018|accessdate=25 shkurt 2018|archiveurl=https://web.archive.org/web/20180226032634/http://www.escchat.com/news/netta-barzilai-to-sing-toy-in-lisbon.86333/|archivedate=26 shkurt 2018|language=en}}</ref> Kënga është shkruar dhe kompozuar nga [[Doron Medalie]] dhe [[:he:סתיו בגר|Stav Beger]], dhe është prodhuar nga Berger.<ref>{{Cito web|url=http://www.israelhayom.co.il/article/538269|title=פרסום ראשון: נבחר השיר לאירוויזיון 2018 - ישראל היום|website=Israel Hayom|language=he-IL}}</ref>
 
=== Pas Eurovizionit ===