Dallime mes rishikimeve të "Isokrati"

9 bytes removed ,  15 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
vNo edit summary
Isokrati në ligjëratat e tij përmendë [[Iliria|Ilirin]], ku më interesante është ligjërata për Filipin e II të Maqedonisë në të cilen bëhet fjalë për pushtimet e tij në pjesën Jugore të Ilirisë.
 
{{his-cung}}
 
==Tituj të veprave==
* [[Isocratis Orationes|Orationes]]
*Ilirët dhe Iiria te autoët antikë ISBN 99927-1-639-8
 
{{AutorAntik}}
 
<!-- kategorizim dhe ndëruiki -->
 
[[Category:Grekë antik]]