Dallime mes rishikimeve të "Gruaja"

274 bytes added ,  4 muaj më parë
 
== Roli si nënë ne familje ==
Gruaja si nënë është një model i pashlyeshëm jo në shoqërinë shqiptare, por kudo që ekziston roli i nënës ajo merret si simbol dhe shembull. Arsimimin mund ta marrin në institucione edukuese, por bazat fillestare të sjelljes ne i marrin nga familja dhe nëna.
 
== Roli si grua në shoqeri ==