Dallime mes rishikimeve të "Gruaja"

471 bytes added ,  1 vit më parë
[pending revision][pending revision]
 
== Roli si grua në shoqeri ==
Pozitat e gruas në shoqëri varen së tepërmi edhe nga shpirti i popullit, i cili evoluon në vazhdën e zhvillimeve historiko-kulturore. Një femër sot është një vajzë, një grua, motër, bashkëshorte, mjeke, gazetare, politikane, misionare, mësuese, artizane etj., dhe për të ofruar më të mirën e saj në familje dhe shoqëri. Ajo duhet të jetë e pranishme, aktive në rolin e saj dhe me dashuri, përkushtim dhe përgjegjësi të ofrojë modelin dhe kontributin e saj. dhe anatomia
 
== Biologjia dhe anatomia ==
 
== Shih dhe këtë ==