Dallime mes rishikimeve të "Pesë Shtyllat e Islamit"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
# ''[[Namazi]]'' - Të falurit pesë herë në ditë në kohë të caktuara.
# ''[[Agjërimi në Islam|Agjërimi]]'' - Agjërim dhe vetë-kontrolli gjatë muajit të bekuar të [[Ramazani]]t
# ''[[Zeqati]]'' - Dhurimi i 2.5% ite fitimeve të varfërve dhe nevojëtarve.
# [[Haxhxhi|''Haxhi'']] - Pelegrinazhi për në [[Meka|Mekë]] së paku një herë në jetë nësë ka mundësi.
 
Anonymous user