Dallime mes rishikimeve të "Miti"

91 bytes removed ,  7 muaj më parë
Refuzoi 4 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 91.132.174.106, 79.106.165.112 dhe Kirito) dhe riktheu rishikimin 2156312 nga Aeternus
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
v (U kthyen ndryshimet e 79.106.165.112 (diskutimet) në versionin e fundit nga 91.132.174.106.)
Etiketat: Rollback Reverted
(Refuzoi 4 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 91.132.174.106, 79.106.165.112 dhe Kirito) dhe riktheu rishikimin 2156312 nga Aeternus)
Etiketa: Manual revert
Fjala '''mit''' rrjedh nga fjala [[Gjuha greke|greke]] ''mythos'' (μύθος), që do të thotë "tregim".
Mitet janë krijime fantastike gojore, që kalojnë gojë pas gojë dhe shpjegojnë diçka
 
== Përdorimi akademik ==