Dallime mes rishikimeve të "Rrethi i Skraparit"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (U kthyen ndryshimet e 188.164.221.62 (diskutimet) në versionin e fundit nga Irdi-OP.)
Etiketa: Rollback
No edit summary
 
== Histori ==
{{Korniza|Skrapar District.svg|250px|right|Rrethi i Skraparit|Siperfaqa=775 km2}}
'''Rrethi i Skraparit''' është njëri nga [[Rrethet e Shqipërisë|36-të rrethet]] e [[Shqipëria|Shqipërisë]] dhe gjendet në [[Qarku i Beratit|Qarkun e Beratit]]. Rrethi i Skraparit ka 34.613 banorë (sipas [[2010|2011]]) dhe një sipërfaqe prej 775 km² me kryeqendër [[Çorovoda|Çorovodën]].
Anonymous user