Dallime mes rishikimeve të "Hysni Milloshi"

40 bytes removed ,  1 vit më parë
v
→‎top: Heqje e lidhjeve multimediale të prishura duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*\|\s*(?:access\-?|archive\-?|doi\-broken\-|lay\-|pmc\-embargo\-|publication\-|air\-?)?date\s*=\s*)April +(\d{1,2}), +(\d{4}) +\1\2 prill \3))
v (→‎top: Heqje e lidhjeve multimediale të prishura duke përdorur AWB)
 
[[Skeda:Hysni Milloshi.jpg|thumb|300px]]
'''Hysni Milloshi''' ( 26 janar 1946-25 prill 2012) ishte një nga themeluesit dhe Sekretar i Parë i Partisë Komuniste, paraardhëse e [[Partia e Punës e Shqipërisë|Partisë së Punës së Shqipërisë]].<ref>{{cite web|author=Emër *|url=http://www.gazetatema.net/web/2012/04/25/nderron-jete-kreu-i-partise-komuniste-hysni-milloshi/|title=Ndërron jetë kreu i Partisë Komuniste, Hysni Milloshi|publisher=Gazeta Tema|date=2012-04-25|accessdate=2012-07-07|language=sq}}</ref>