Dallime mes rishikimeve të "Rrapo Hekali"

37 bytes removed ,  6 muaj më parë
v
→‎top: Heqje e lidhjeve multimediale të prishura duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Smallem: Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*\|\s*language\s*=\s*)shqip(\s*[\|\}]) +\1sq\2))
v (→‎top: Heqje e lidhjeve multimediale të prishura duke përdorur AWB)
{{për përmirësim}}
 
[[Skeda:Rapo Hekali.jpg|thumb|250px]]
'''Rrapo Hekali''' (? - 1847) ka qenë ushtarak i [[Perandoria Osmane|Perandorisë Osmane]], udhëheqës kryesor i [[Kryengritja e vitit 1847 në Shqipërinë e Jugut|kryengritjes të 1847]] kundër Tanzimatit.
== Jeta ==