Dallime mes rishikimeve të "Semej"

100 bytes removed ,  3 muaj më parë
v
Rregullime duke përdorur AWB
v (Heqje e lidhjeve multimediale të prishura duke përdorur AWB)
Etiketa: Reverted
v (Rregullime duke përdorur AWB)
Etiketa: Manual revert
==Klima==
Klima në Semey është me verë të nxehtë dhe dimër të ftohtë. Temperatura më e ulët ishte −48.6 °C u regjistrua në nëntor 1938, dhe temperatura më e lartë ishte 42.5 °C u regjistrua në gusht 2002.<ref name="pogoda">{{cite web
{{subst:!}}| archiveurl = https://web.archive.org/web/20161125144250/http://www.pogodaiklimat.ru/climate/36177.htm
{{subst:!}}| archivedate = 25 nëntor 2016
{{subst:!}}| url = http://www.pogodaiklimat.ru/climate/36177.htm
{{subst:!}}| title = Weather and Climate - The Climate of Semipalatinsk (Semey) {{subst:!}}| accessdate = 25 nëntor 2016 {{subst:!}}| publisher = Weather and Climate (Погода и климат)}}</ref>
 
==Popullsia==
Popullsia e qytetit Semey:<ref>{{cite web{{subst:!}}|url=http://pop-stat.mashke.org/kazakhstan-cities.htm{{subst:!}}|title=City & town of Kazakhstan{{subst:!}}|publisher=pop-stat.mashke.org{{subst:!}}|accessdate=29 mars 2016}}</ref>
{| class="wikitable"
|-