Dallime mes rishikimeve të "Edreneja"

50 bytes removed ,  1 vit më parë
v
Heqje e lidhjeve multimediale të prishura (via JWB)
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Heqje e lidhjeve multimediale të prishura (via JWB))
v (Heqje e lidhjeve multimediale të prishura (via JWB))
==Kultura==
[[Skeda:Yagli_gures5.jpg|parapamje|majtas|Mundja me vaj në Kırkpınar]]
Turneu tradicional i [[Mundja me vaj|mundjes në vaj]] të quajtur [[Kırkpınar]], mbahet çdo vit në fund të qershorit ose në fillim të korrikut. [[Kakava]], një festival ndërkombëtar që feston [[romët]] ([[romët myslimanë]]) mbahet në 5 maj të çdo viti.<ref>{{Cite web{{subst:!}}|url=http://www.hurriyet.com.tr/gundem/kakava-da-ates-yakildi-17719447{{subst:!}}|title=Kakava'da ateş yakıldı{{subst:!}}|website=www.hurriyet.com.tr{{subst:!}}|language=tr{{subst:!}}|access-date=2019-03-09}}</ref>
 
Një partneritet kulturor me [[Lörrach]], [[Gjermani]] filloi në vitin 2006. Qëllimi është shkëmbimi i nxënësve dhe studentëve për të përmirësuar aftësitë dhe kuptimin e tyre kulturor.