Dallime mes rishikimeve të "Semej"

88 bytes added ,  3 muaj më parë
v
(via JWB)
v (Rregullime duke përdorur AWB)
Etiketa: Manual revert
v ((via JWB))
| map_caption =
| map_size = 240
| image_map = Kazakistani
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=50 | gjer_m=24 | gjer_s=40 | gjer_dr =N
==Klima==
Klima në Semey është me verë të nxehtë dhe dimër të ftohtë. Temperatura më e ulët ishte −48.6 °C u regjistrua në nëntor 1938, dhe temperatura më e lartë ishte 42.5 °C u regjistrua në gusht 2002.<ref name="pogoda">{{cite web
|{{subst:!}} archiveurl = https://web.archive.org/web/20161125144250/http://www.pogodaiklimat.ru/climate/36177.htm
|{{subst:!}} archivedate = 25 nëntor 2016
|{{subst:!}} url = http://www.pogodaiklimat.ru/climate/36177.htm
|{{subst:!}} title = Weather and Climate - The Climate of Semipalatinsk (Semey) |{{subst:!}} accessdate = 25 nëntor 2016 |{{subst:!}} publisher = Weather and Climate (Погода и климат)}}</ref>
 
==Popullsia==
Popullsia e qytetit Semey:<ref>{{cite web|{{subst:!}}url=http://pop-stat.mashke.org/kazakhstan-cities.htm|{{subst:!}}title=City & town of Kazakhstan|{{subst:!}}publisher=pop-stat.mashke.org|{{subst:!}}accessdate=29 mars 2016}}</ref>
{| class="wikitable"
|-