Dallime mes rishikimeve të "Sovraniteti"

9 bytes removed ,  6 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 79.106.204.79) dhe riktheu rishikimin 1739337 nga 79.171.48.193)
No edit summary
Etiketat: Reverted Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
{{Cung}}
 
'''Sovraniteti''' është drejta e ekskluzive per te ushtruar autoritet suprem mbi nje grup njerezish, rajon gjeografik. Ne te drejten nderkombetare koncepti me i rendesishem i sovranitetit i referohet ushtrimit te autoritetit nga shteti.ng
 
[[Kategoria:Politikë]]
Anonymous user