Dallime mes rishikimeve të "Partia Komuniste e Shqipërisë"

v
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8.1)
Pas viteve [[2000]], [[Hysni Milloshi]] arriti me shumë përpjekje të rikrijonte PKSH e u zgjodh Sekretar i Parë i saj. Në zgjedhjet e vitit [[2003]] e [[2007]] PKSH ka përkrahur [[PS]]-në dhe kandidatët e saj në zgjedhjet përkatëse. Por në vitin [[2011]] ajo dëbohet nga koalicioni i majtë i [[PS]]-së, ndaj në zgjedhjet vendore PKSH vendos të kandidojë e vetme duke nxjerrë kandidatin e tretë për Tiranën Hysni Milloshin, perballe Lulzim Bashës dhe Edi Ramës.<ref>{{Cite web |url=http://www.gazetatema.net/web/2011/04/09/hysni-milloshi-do-punoj-me-berishen-ja-si-me-ndihmoi-lsi-per-te-kandiduar/ |title=Hysni Milloshi: Do punoj me Berishën. Ja si më ndihmoi LSI për të kandiduar {{!}} Gazeta Tema<!-- Roboti gjeneroi titull për referencën --> |accessdate=8 dhjetor 2011 |archiveurl=https://web.archive.org/web/20130426055146/http://www.gazetatema.net/web/2011/04/09/hysni-milloshi-do-punoj-me-berishen-ja-si-me-ndihmoi-lsi-per-te-kandiduar/ |archivedate=26 prill 2013 |url-status=dead |access-date=8 dhjetor 2011 |archive-date=26 prill 2013 |archive-url=https://web.archive.org/web/20130426055146/http://www.gazetatema.net/web/2011/04/09/hysni-milloshi-do-punoj-me-berishen-ja-si-me-ndihmoi-lsi-per-te-kandiduar/ }}</ref> Në këto zgjedhje Milloshi nuk arriti të fitonte pasi mori 1394 vota.<ref>{{Cite web |url=http://result.cec.org.al/?q=1&r=31&l=384 |title=Kqz - Rezultati Paraprak<!-- Roboti gjeneroi titull për referencën --> |access-date=8 dhjetor 2011 |archive-date=3 shtator 2011 |archive-url=https://web.archive.org/web/20110903063310/http://result.cec.org.al/?q=1&r=31&l=384 |url-status=dead }}</ref>
 
== BurimeReferime ==
<references/>