Dallime mes rishikimeve të "Çaushi"

No change in size ,  1 vit më parë
v
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
vNo edit summary
 
Sot, në [[Forcat e Armatosura Turke]], grada ''Çavuş'' është e barabartë me "rreshterin" (dhe gradën OR-5 të [[NATO]]-s), dhe renditet mbi gradën ''Onbaşı'' ("tetar").
 
== BurimetReferime ==
{{refbegin}}
* {{cite book|last=Başaran|first=Betül|title=Selim III, Social Control and Policing in Istanbul at the End of the Eighteenth Century: Between Crisis and Order|url=https://books.google.com/books?id=9FEMBAAAQBAJ&pg=PA186|year=2014|publisher=BRILL|language=en|isbn=978-90-04-27455-6|pages=186–}}
{{refend}}
 
== ReferimetReferime ==
{{reflist}}