Dallime mes rishikimeve të "Rrethi"

1 byte removed ,  2 muaj më parë
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
=== Perimetri ===
Perimetri i rrethitirrethit është sa dyfishi i prodhimit të rrezes me pi-në dhe gjendet me formulën ku është një numër i pafundëm joperiodik, por merret me a
 
159
Anonymous user