Dallime mes rishikimeve të "Sun Microsystems"

v
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
 
Sun njihet edhe si ithtarë i sistemeve të [[Open source|hapura dhe të lira]] në përgjithësi, dhe e [[UNIX|Unix]] sistemit në veçanti. Sun gjithashtu është i njohur si një nga kontribuuesit kryesor të softuerit të hapur dhe të lirë.
 
== ReferimetReferime ==
{{ref}}