Ndryshimi mes inspektimeve të "Lamborghini"

32 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{Infobox Company | company_name = Automobili Lamborghini S.p.A | company_logo = 180px<br/>Image:Lambologo.jpg | company_type = [[Subs...)
 
company_type = [[Subsidiary]] |
company_slogan = |
foundation = 1963 bynga Ferruccio Lamborghini |
location_city = {{flagicon|Italy}} [[Sant'Agata Bolognese]] |
location_country = [[Italy]] |
}}
 
'''Automobili Lamborghini S.p.A.''' ([{{IPA|ˌlamborˈgiːni}}] / [[sqt.]] '''Lamborxhini''') është një [[Lista e markave automobile|prodhues veturave]] [[Italia|italiane]], që nga viti [[1964]] [[Vetura sportive|veturë sportiv]] prodhon. Qendra e firmës është [[Sant'Agata-Bolognese]] mes [[Bologna]] dhe [[Modena]].
 
{{auto-cung}}
24.783

edits