Dallime mes rishikimeve të "Margarita Morozova"

v
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Smallem: Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*)\|[^=]+=\s*([\|\}]) +\1\2))
 
Në moshën 13 vjeçare Margarita u regjistrua në gjimnazin Petropavlovskaya. Shumë shpejt ajo dhe motra hynë në kontakt me familjarë të babait, ndër të cilët i mirënjohuri Pavel Tretykov, themeluesi i galerisë “Tretyakovskaya”. Ky i fundit i integroi në botën e arteve.Në fund të 1880 Margarita iu përkushtua dramës dhe operës.
 
==Burimet Referime ==
{{Reflist}}