Dallime mes rishikimeve të "Dominique You"

v
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Faqe e re: thumb|240px|"Vëllezërit Lafitte në Barin e Dominique Youx", i atribuohet [[John Wesley Jarvis (rreth vitit 1821)]] '''Dominique You''' (rret...)
 
 
Si rezultat i këtij suksesi, të gjitha akuzat ndaj Baratarianëve dhe Dominique You u rrëzuan. Pas betejës, You u vendos në heshtje në New Orleans, ku ai u bë një politikan dhe mbështetës i Andrew Jackson. You vdiq në vitin 1830. Atij iu dha një varrim ushtarak, i paguar nga publiku.
 
==Referimet Referime ==
{{reflist}}