Dallime mes rishikimeve të "Medhhebët"

124 bytes added ,  3 muaj më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 31.22.53.77) dhe riktheu rishikimin 1944073 nga Gelaaden
Etiketat: Reverted Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 31.22.53.77) dhe riktheu rishikimin 1944073 nga Gelaaden)
Etiketa: Manual revert
 
[[Medhhebi Hanefi|Medh'hebi Hanefi]] është shkolla e Jursiprudencës Islame e themeluar nga [[Imami|Imam]] [[Ebu Hanife]].
 
Medh'hebi zyrtar i [[Komuniteti Mysliman (Tiranë)|Komunitetit Mysliman]] [[Komuniteti Mysliman i Shqipërisë|Shqiptar]] është ai Hanefi.
Medh'hebi zyrtar
 
== Medh'hebi Hambeli ==