Dallime mes rishikimeve të "Gruaja"

20 bytes added ,  3 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
 
[[Skeda:Proportions de la femme de huit têtesCanon de laRenaissance.gif|thumb|Gruaja]]
[[Skeda:FemaleVenus symbol (fixed width).svg|thumb|Simboli i gjinis femërore]]'''Gruaja''' është krijesë femërore njerëzore e moshës së rritur e kundërta e [[burri]]t që është krijes mashkullore njerëzore e moshës së rritur. Termi grua zakonisht përdoret për të dalluar krijesat femerore për nga mosha e tyre dhe për të dalluar krijesat femërore nga kijesat mashkullore.
 
 
82

edits