Dallime mes rishikimeve të "Hysni Milloshi"

195 bytes added ,  4 muaj më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8.7
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8.7)
 
 
'''Hysni Milloshi''' ( 26 janar 1946-25 prill 2012) ishte një nga themeluesit dhe Sekretar i Parë i Partisë Komuniste, paraardhëse e [[Partia e Punës e Shqipërisë|Partisë së Punës së Shqipërisë]].<ref>{{cite web|author=Emër *|url=http://www.gazetatema.net/web/2012/04/25/nderron-jete-kreu-i-partise-komuniste-hysni-milloshi/|title=Ndërron jetë kreu i Partisë Komuniste, Hysni Milloshi|publisher=Gazeta Tema|date=2012-04-25|accessdate=2012-07-07|language=sq|archive-date=20 qershor 2012|archive-url=https://web.archive.org/web/20120620195746/http://www.gazetatema.net/web/2012/04/25/nderron-jete-kreu-i-partise-komuniste-hysni-milloshi/|url-status=dead}}</ref>
 
==Biografia==