Dallime mes rishikimeve të "Bixhova"

436 bytes added ,  15 vjet më parë
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
 
== Gjeografia ==
Bixhova eshte fshat ne rrethinen e struges. Nga qyteti eshte larg 6 km , nese udhetoni me makine do tju duhet 10 minuta .
Hyn ne grupin e fshatrave te vogla , dhe eshte nje fshat i cili ka filluar te popullohet gjat viteve 50-ta.
Afer 50% e banoreve ndodhen ne mergim se bashku me familjet , gje kjo qe ka ndikuar ne numrin e vogel te banoreve.
 
Fshati shtrihet ne ultesir dhe paraqet nje toke te mire per zhvillimin e bujqesise.
 
== Demografia ==
2

edits