Dallime mes rishikimeve të "Edmond Kapllani"

99 bytes removed ,  15 vjet më parë
korigjime te duhura drejtshkrimore
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (robot Adding: en:Edmond Kapllani)
(korigjime te duhura drejtshkrimore)
'''Edmond Kapllani''' lindi më [[31 korrik]] [[1982]] në [[Durrës]], [[Shqipëri]], është një futbollist shqiptarë.
 
Që nga viti [[2004]] sulmuesi i gajtëgjatë 1,84m, këbëkëmbë djathtë luan për ekipin [[gjerman]] [[Karlsruher SC]]. EdmondiKapllani në [[sezonali igjatë futbollitsezonës 2003/04|sezonalin 2003/04]] ishte në klubin shqiptar [[KS Besa]] e [[Kavajë]]s, nga [[sezonali i futbollitviti 1999/00|1999]]-[[sezonali ideri futbollit 2003/04|2003]] ishte Partizaninpjesë e Partizanit të Tiranës dhe më parë ishte në NK Rijeka.
 
Për Karlsruher SC ka luajtur 47 ndeshje në ligën e dytë gjermane dhe ka shënuar 11 [[goli|gola]], ndërsa për kombëtaren shqiptare ka shenuarshënuar katërtri herë dhe udy tregua isukseshëm në ndeshjenndeshje kundër [[Ukrainës]] (2:2)Luksemburgut.
 
==Lidhje të jashtme==