Dallime mes rishikimeve të "Bixhova"

2 bytes removed ,  14 vjet më parë
Bixhova eshte fshat ne rrethinen e struges. Nga qyteti eshte larg 6 km , nese udhetoni me makine do tju duhet 10 minuta .
Hyn ne grupin e fshatrave te vogla , dhe eshte nje fshat i cili ka filluar te popullohet gjat viteve 50-ta.
Afer 50% e banoreve ndodhen ne mergim se bashku me familjet , gje kjo qe ka ndikuar ne numrin e vogelpaket te banoreve.
 
Fshati shtrihet ne ultesir dhe paraqet nje toke te mire per zhvillimin e bujqesise.
2

edits