Dallime mes rishikimeve të "1970–71 Kupa Evropiane"

(Faqe e re: '''Kupa Evropiane 1970-71''', garimi i ekipeve kampione të ligave të shteteve evropiane u fitua nga ekipi Ajax pas fitores në ndeshjen finale ndaj ekipit grek [[Pana...)
 
|}
 
* Data e ndeshjes: [[2 qershor]], [[1971]] |
* Golashenues
** Ajax: [[Dick van Dijk|van Dijk]] 5' dhe [[Arie Haan|Haan]] 87'
* Spektatorë: 90,000
* Referi: [[Jack Taylor|Jack Taylor]] {{ENGf}}
 
 
== Shih edhe ==